BIO

Luiza Kalita

to 25-letnia wokalistka z Wrocławia, która odważnie eksperymentuje z szeroko rozumianą muzyką elektroniczną/electropop. Artystka zadebiutowała utworem „Czekam” w 2021 roku, niedługo potem prezentując dwa, kolejne single: „Stres” i „WIXA”. W utworze „Weseli Smutni Ludzie”, propagatorka „Zdrowej Głowy” zachęca słuchaczy do skupienia się na własnej drodze. Bądź dla mnie” to electro-ballada, która opowiada o postrzeganiu partnerstwa w miłości. 

W maju 2024 roku ukazała się debiutancka EP Luizy – OdNowa

Samodzielnie komponuje muzykę do swoich piosenek i pisze teksty. Aktywna na mniejszych i większych scenach muzycznych, koncertując z autorskim, electro-popowym materiałem, z własnym zespołem w składzie:

  • Piotr Haie: Gitara elektryczna
  • Tymoteusz Samorzewski: bas, klawisze
  • Jakub Hovitz: Perkusja elektroniczna

Obecnie sumiennie rozwija swoją własną, muzyczną markę – Luiza Kalita Music, gdzie zarówno jej twórczość, jak i życie poza muzyką możemy zaobserwować na jej social mediach

Muzycznie kształciła się pod okiem najlepszych trenerów wokalnych tj. Hania Stach, Jagoda Stach, Piotr Markowski, Marta Kołodziejczyk, czy Anna Maria Mbayo.

Luiza tworzy piosenki skłaniające do refleksji z niebanalnym przekazem słownym,  które chętnie łączy z dźwiękami zachęcającymi zarówno do tańca, jak i bardziej chillowego vibe.

Na scenie najważniejsze są dla niej emocje, energia i autentyczność.

Jej największe inspiracje muzyczne, to: Freddie Mercury, Stromae, Labrinth, Natalia Nykiel, czy Mery Spolsky.

Jej występy są pełne pięknych dźwięków, tańca, radości i kontaktu z publicznością, bo jak sama mówi “chcę, aby każdy poczuł tę radość, która płynie we mnie wprost z muzyki”